روغن زیتون ازنه

روغن زیتون ازنه

روغن زیتون ازنه، آنتی باکتریال قوی و التیام بخش پوست های آسیب دیده است. مصرف روغن زیتون اوزونه کمک درمان موثری برای زخم دیابت و زخم بستر است. روغن زیتون سرشار از آنتی اکسیدان و اوزون قویترین ضدعفونی کننده است.

ایجاد پراکساید در تزریق گاز اوزون به روغن ها انگیزه اصلی بوده و خواص روغن در وجود پراکساید چندین برابر می گردد روغن طی فرآیند زمانبر و پیچیده ای گاز اوزون را در خود حل و نگهداری می کند و میزان پراکساید موجود را تا 40 برابر افزایش می دهد در این حالت قدرت نفوذ در پوست و تاثیر بر بافتهای آسیب دیده و یا چربی های مضر را چندین برابر می کند همچنین گاز اوزون محلول در روغن قدرت استریل کنندگی و ضدعفونی بالایی داشته و در درمان زخمهای عفونی بسیار موثر و سریع عمل می نماید.

مزایای استفاده از روغن زیتون اوزونه

  • از پوست در برابر عوامل خارجی محافظت می کند.
  • عمیقا مرطوب کننده و مغذی است.
  • پوست را پاکسازی، بازسازی و ترمیم می کند. به روند بهبودی کمک می کند.
  • گردش خون و مشکلات مرتبط با آن (زخم، خشکی شدید پوست…) را بهبود می بخشد.
  • کنترل و از تکثیر میکروب های موجود در برخی از بیماری های پوستی (آکنه، سبوم، ضایعات پوستی و …) جلوگیری می کند.
  • متابولیسم سلولی را بهبود می بخشد و سیستم ضد التهابی طبیعی را تقویت می کند.
  • پوست های مشکل دار یا آسیب دیده (قرمزی، زخم بستر، جای زخم…) را درمان می کند.

نحوه مصرف

– 1 تا 2 بار در روز مقدار مناسبی از روغن را روی موضع بمالید.
از تماس دارو با چشم خودداری نمایید.

روش نگهداری

در یخچال و در دمای 4 تا 10 درجه سانتی گراد و بدور از نور نگهداری شود.

روغن زیتون ازنه

روغن زیتون ازن دار (در تئوری) فقط روغن زیتون + ازن است. با تزریق گاز ازن به مدت مشخص و یکنواخت در روغن زیتون میتوان به ترکیب فوقالعاده ای دست یافت که به روغن زیتون ازنه معروف است.

تنها دو ماده در این محصولات وجود دارد: روغن ارگانیک (زیتون، جوجو با یا کنف) و اکسیژن خالص. برخلاف برخی تولیدکنندگان، به جای استفاده از هوای محیط به عنوان منبعی که با ازن واکنش می دهد، از اکسیژن درجه پزشکی استفاده می کنیم که از ورود اکسیدهای نیتریک به روغن جلوگیری می کند.

روغن زیتون، نارگیل و جوجوبا بهترین گزینه ها هستند.

روغن زیتون ازن دار که در یخچال نگهداری می شود، تا 1 سال ماندگاری دارد.

خیر! این روغن فقط برای مصارف خارجی است.

مرطوب کننده و تغذیه. ازن به دلیل پتانسیل خود برای افزایش فرآیند اکسیژن رسانی شناخته شده است و روغن های ازن دار ممکن است اثرات مرطوب کنندگی و تغذیه ای برای مو و پوست سر ایجاد کنند. این روغن‌ها به ساقه مو نفوذ می‌کنند، مواد مغذی و آبرسانی را برای بهبود بافت و درخشندگی مو به ارمغان می‌آورند.

روغن زیتون ازن دار معمولاً یک یا دو بار در روز برای کنترل تحریک پوست، عفونت های میکروبی، زخم ها و نیش حشرات استفاده می شود. اگر قصد دارید از روغن زیتون ازن دار به عنوان یک نرم کننده مرطوب کننده صورت استفاده کنید، آن را یک بار در روز روی پوست تمیز بمالید.

مطالعات نشان میدهد که روغن زیتون ازن دار ممکن است به کنترل برخی از گونه های قارچی مقاوم به فلوکونازول کمک کند.

ثابت شده است که باکتری های گرم منفی نسبت به روغن زیتون ازنه حساس تر از گرم مثبت هستند. روغن زیتون ازن دار در مقایسه با عوامل مبتنی بر CHX آزمایش شده، فعالیت ضد باکتریایی کمتری نشان داد.

ثابت شده که در واقع باکتری‌های آکنه را کاهش می‌دهد، منافذ را مسدود نمی‌کند (که به آن غیر کومدوژن نیز می‌گویند) و پوست را تحریک نمی‌کند. یکی دیگر از روغن های ازن دار عالی که می توانید برای کمک به درمان جوش صورت استفاده کنید روغن جوجوبا است.

روغن زیتون اوزونه

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!